Programación Fiestas Ascensión 2013 (Jueves 9 de Mayo)

Fiestas Ascensión 2013

Aquí os dejamos el programa completo de las Fiestas de la Ascensión 2013 para el día Jueves 9 de Mayo.

Esperamos que os sea útil y que lo a tope.

PROGRAMA:

09.30 h. Apertura de inscricións nos concursos

10.00 h. Concurso morfolóxico oficial de cabalos de
pura raza galega

10.30 h. Concurso morfolóxico oficial de eguas de
pura raza galega

11.00 h. Concurso morfolóxico de cabalos cruzados

11.30 h. Concurso morfolóxico de eguas cruzadas

12.00 h. Concurso tradicional de “Andadura galega“
na modalidade serrada (dous tempos)

12.30 h. Concurso tradicional de “Andadura galega”
na modalidade chapeada (catro tempos)

13.00 h. Entrega de premios e trofeos as gandeirías
gañadoras e do Gran Premio Dragóns de Santiago

13.10 h. a 14.00 h. Exhibicións de doma de alta escola
e doma en liberdade
De 11.00 a 13.00 h. Escola infantil gratuita con ponis
para nenos e nenas
De 9.00 a 14.00 h. Na nave central VII Exposición
Nacional de cabalos e eguas de pura raza galega.

12:30 h. Banda Municipal de Música
Xosé Carlos Seráns /director
Por tradición, música
obras de Del Río, Rossini, Chueca, Soutullo/Vert, Vives
Rúa do Vilar

12:30 h. Comparsa de Cabezudos

12:30 h. Pasarrúas

Cultura Urbana
Praza do Toural
PROGRAMA:
17.30 h. Obradoiro de Graffiti
18:30 h. Obradoiro de Turntablism (Dj)
19:30 h. Obradoiro de Beatbox
20:00 h. Exhibición de Graffiti
21:00 h. Exhibición de Breakdance
Exhibición de Beatbox
Exhibición de Popping (robot dance)

21:00 h.
Compostela Rock
Willie Nile
Presentación do seu novo disco
American ride
(único concerto en Galicia)
+ Graham Summer
Teatro Principal
(12 € anticipada/15 € na billeteira)

21:30 h. Gala musical Ascensión
Praza do Obradoiro
Presentan: Liborio García e Silvia Jato
Pignoise
Andy & Lucas
David de María
David Civera
Astarot
Luis Boyano
Humor: Juan Muñoz, Roi e Boris

22:00 h. Orquestra na Alameda (Orquesta Filadelfia)

Más información – 

Foto – El Correo Gallego

Te puede interesar

Escribe un comentario